لایه برداری از پوست با اسید سیتریک

لایه برداری از پوست با اسید سیتریک

لایه برداری از پوست با اسید سیتریک

لایه برداری چیست؟ با چه موادی انجام می شود؟

ابتدا قصد داریم شما را با لایه برداری و مواد که استفاده می کنند آشنا کنیم، سپس می خواهیم به شما بگوییم لایه برداری از پوست با اسید سیتریک چگونه است.

لایه برداری از پوست با اسید سیتریک

سلول های پوستی به طور معمول تقریبا هر دو ماه احیا می شوند. اما مواردی مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب و افزایش سن می توانند روند این روند را کند کنند. این همان جایی است که لایه برداری مفید است. یک روش سریع برای از بین بردن پوست مرده، می تواند همه کارها را انجام دهد، از روشن شدن چهره تا زخم های آکنه در حال محو شدن.

لایه برداری از پوست با اسید سیتریک

عصاره مشتق شده از مرکبات و در درجه اول به مقدار کم برای تنظیم pH محصولات استفاده می شود تا از قلیایی شدن آنها جلوگیری کند. اسید سیتریک یک AHA است و به همین ترتیب، در فرمول و غلظت مناسب، می تواند پوست را لایه برداری کند.

لایه برداری از پوست با اسید سیتریک چگونه انجام می شود؟ آبا برای پوست مضر نیست؟

اسید سیتریک یک اسید آلفا / بتا هیدروکسی است که به طور طبیعی در مرکبات مانند لیمو و لیموترش یافت می شود. در فرمولاسیون های مراقبت از پوست، سیتریک اسید دارای اثرات آنتی اکسیدانی محافظ و ضد پیری است که به معکوس کردن علائم قابل مشاهده عکسبرداری کمک می کند.

لایه برداری از پوست با اسید سیتریک از لایه فوقانی سلول های مرده پوست به پاک شدن منافذ پوست، حتی رنگ پوست و لطافت و صاف شدن پوست کمک می کند. از AHA می توان به عنوان تنظیم کننده pH نیز استفاده کرد. تنظیم کننده های pH موادی هستند که برای اطمینان از ملایم بودن و تحریک نکردن آنها به محصولات اضافه می شوند – خیلی اسیدی (PH کم) یا خیلی اساسی (PH بالا) نیستند. اخیراً مشخص شده است که اسید سیتریک با حفظ سطح مطلوب pH در مناطقی از پوست که برای عملکرد طبیعی مانع پوست ضروری است، در عملکرد سالم مانع پوست مهم است.

فواید اسید سیتریک در مراقبت از پوست شامل موارد زیر است:

• برای از بین بردن پوست از سلولهای مرده، لایه برداری می کند و باعث لایه برداری می شود

• به رفع انسداد منافذ کمک می کند

• ماتریس پشتیبانی کننده آبرسانی پوست را هدف قرار می دهد تا ظاهر خطوط ریز و چین و چروک را کاهش دهد

• به یکنواختی رنگ پوست کمک می کند

• به روشن و لطیف شدن پوست کمک می کند

اسید سیتریک برای همه سنین و انواع پوست ایده آل است.

لایه بردار شیمیایی

دو نوع لایه برداری وجود دارد: فیزیکی و شیمیایی. نوع شیمیایی متشکل از طیف وسیعی از اسیدها، در سالهای اخیر محبوبیت فزاینده ای یافته است. اما هنوز در مورد اینکه واقعاً چیست و کدام اسیدها بهتر است استفاده شود اطلاعات کافی وجود ندارد. این چیزی است که شما باید بدانید.

دقیقاً لایه بردار شیمیایی چیست؟

لایه بردارهای شیمیایی اسیدهایی هستند که سلول های مرده پوست را از بین می برند. آنها در غلظت های مختلف وجود دارد.

فرمولهای ضعیف را می توان بدون نسخه خریداری کرد، در حالی که فرمولهای قویتر را معمولاً توسط متخصص پوست به صورت لایه بردار شیمیایی استفاده می کنند.

دکتر میشل لی، جراح پلاستیک دارای مجوز، می گوید: اسیدها با شکستن پیوندهایی که سلولهای پوست را به هم متصل می کنند، کار می کنند. او می گوید: “با شکستن این پیوندها، لایه های بالایی سلول های پوستی ریخته می شوند و باعث بازسازی پوست می شوند.”

با استفاده منظم، پوست احساس صافی و لطافت بیشتری می کند، منافذ پوستی از بین نمی رود و علائم پیری ممکن است کمتر نمایان شود.

تفاوت آنها با لایه بردارهای فیزیکی چیست؟

در حالی که اسیدها به طور شیمیایی لایه های خارجی پوست را از بین می برند، لایه بردارهای فیزیکی این کار را به صورت دستی انجام می دهند. با استفاده از اسکراب، برس و روش هایی مانند درم ابریژن، لایه برداری فیزیکی برای برخی از افراد بسیار سخت است. و همچنین ممکن است به همان اندازه موثر نباشد.

آیا انواع مختلفی وجود دارد؟

سه نوع ماده اصلی لایه بردار شیمیایی وجود دارد. همه اسیدها هستند، اما برخی از آنها نرم تر و نفوذپذیرتر از سایرین هستند. نکته اصلی که باید بخاطر بسپارید این است که هرچه غلظت بالاتر و PH کاهش یابد، اثر لایه بردار شدیدتر است.

نتیجه گیری

در این مقاله شما را با لایه برداری از پوست آشنا کردیم. امیدواریم متوجه شده باشید که لایه برداری از پوست با اسید سیتریک هیچ خطری برای پوست ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *