وارد کننده سوربیتول در ایران

تولید کننده سوربیتول در ایران

وارد کننده سوربیتول در ایران

ماده سوربیتول یکی از مواد افزودنی و محبوب مواد غذایی در اکثر کشورها است. به عنوان یک تامین کننده و وارد کننده مایع سوربیتول، شرکت پویا ویژن چندین سال است که در این عرصه فعالیت می کند. شما عزیزان دوست داشتنی می توانید محصولات خود را از شرکت ما تهیه کنید.جهت دریافت قیمت سوربیتول یا خرید سوربیتول با ما در ارتباط باشید .

تولید کننده سوربیتول

سوربیتول چیست؟

سوربیتول نوع جدیدی از شیرین کننده است که از گلوکز خالص به عنوان ماده از طریق تصفیه هیدروژناسیون، غلیظ سازی ساخته می شود. هنگامی که توسط بدن انسان جذب شد، به آرامی گسترش می یابد و سپس به فروکتوز اکسید می شود. در قند خون و قند اوریک تأثیر نمی گذارد. از این رو می توان از آن به عنوان شیرین کننده برای بیماران دیابتی استفاده کرد. با خاصیت رطوبت آور، مقاوم در برابر اسید و غیر تخمیر، می توان از آن به عنوان شیرین کننده و مرطوب کننده استفاده کرد.

تولید سوربیتول

تولید سوربیتول یک فرآیند صنعتی است که در طی آن یک قند الکلی از طریق هیدروژن زدایی محلول گلوکز به دست می آید. که در ایران این ماده تولید نمی شود .این فرآیند صنعتی منجر به تولید ترکیب شیمیایی سوربیتول می‌شود که در بسیاری از صنایع غذایی، صنایع دارویی و صنایع تولید محصولات بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.شرکت پویا ویژن یکی از چندین شرکت وارد کننده سوربیتول در ایران است.

شرح محلول سوربیتول ۷۰٪:

این مایعی شفاف، بی رنگ و بدون بو با طعم شیرین است. محلول سوربیتول ۷۰٪ از گلوکز تصفیه شده ساخته شده است. سوربیتول به عنوان جایگزین قند استفاده می شود. این ماده اغلب در غذاهای رژیمی، نعناع ها و آدامس های بدون قند استفاده می شود.

(سوربیتول ۷۰٪) نوعی شیرین کننده غیر قندی است که از طریق هیدروژناسیون و تصفیه از دکستروز با کیفیت بالا تهیه می شود. این ماده شیرینی کمتری نسبت به ساکارز دارد و از جذب باکتری ها جلوگیری می کند. همچنین دارای ویژگی های خوبی در حفظ رطوبت بهتر، مقاومت در برابر اسید و عدم تخمیر است.

سوربیتول برای چه تولید می شود؟ و باعث چه می شود؟

سوربیتول به دلیل طعم و مزه و توانایی برتر در حفظ رطوبت، در محصولات خوراکی مختلف کاربردهای زیادی دارد. ممکن است به عنوان تقویت کننده طعم، غلیظ کننده و عامل تهویه پوست باشد. این ماده اغلب در آدامس های بدون قند، بستنی و شربت سرفه استفاده می شود. ما از سوربیتول در درجه اول در خمیر دندان های ژلی و محصولات دهانشویه به عنوان مرطوب کننده استفاده می کنیم، زیرا شفافیت بهتری نسبت به گلیسیرین ایجاد می کند.

سوربیتول را چگونه تولید می‌کنند؟

سوربیتول را به وسیله‌ی احیای الکتروشیمیایی تهیه می‌کنند اما برای ساخت توده‌ی سوربیتول، آن را از طریق هیدروژناسیون کاتالیکی گلوکز می‌سازند.

تولید سوربیتول به دلیل استفاده فراوان در صنعت دارویی

چرا سوربیتول تولید گسترده ای دارد؟

سوربیتول به عنوان ماده افزودنی در فرمولاسیون های دارویی به طور گسترده ای استفاده می شود. همچنین از این ماده در محصولات آرایشی و بهداشتی و غذایی بسیار استفاده می شود. از سوربیتول به عنوان ماده رقیق کننده در فرمول های قرص تهیه شده توسط دانه بندی مرطوب یا فشرده سازی مستقیم استفاده می شود. به ویژه به دلیل طعم دلپذیر، شیرین و احساس خنک کننده آن در قرص های جویدنی بسیار مفید است. در فرمولاسیون کپسول از آن به عنوان نرم کننده ژلاتین استفاده می شود. علاوه بر این، سوربیتول به عنوان ماده جانبی در فرمولاسیون های بیولوژیک تزریقی مایع استفاده می شود تا تثبیت پروتئین موثر را در حالت مایع فراهم کند. همچنین نشان داده شده است که یک حامل مناسب برای افزایش میزان انحلال در شرایط آزمایشگاهی ایندومتاسین است. در شربت ها برای جلوگیری از تبلور اطراف درب بطری ها موثر است. سوربیتول علاوه بر این در داروهای تزریقی و موضعی و از نظر درمانی به عنوان ملین اسمزی مورد استفاده قرار می گیرد. از سوربیتول همچنین می توان به عنوان یک نشانگر برای ارزیابی جریان خون کبد به صورت تحلیلی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *