سوربیتول غذای مصرفی برای قناری

تغذیه قناری از سوربیتول

اگر جزء افرادی هستید که علاقه فراوانی به حیوانات و نگهداری از آن ها دارند تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. اگر حیوان خانگی دارید و یا به غذا دادن به حیوانات علاقه دارید؛ باید در رابطه به غذا های مصرفی حیوانات ، مکمل های غذایی آن ها و همین طور غذاهایی که خوردن آن ها برای بعضی از حیوانات مضر است.

در بین پرندگان علاقه انسان نسبت به نگهداری از قناری بسیار زیاد است و در بیشتر مواقع ما شاهد وجود قناری در بسیاری از منازل و حتی مکان های عمومی و محل کار هستیم. پس لازم است که اگر مایل به نگهداری از این پرنده زیبا هستید، درباره غذای مصرفی آن اطلاعاتی داشته باشید. موضوعی که می خواهیم در ادامه به جزئیات آن بپردازیم، سوربیتول غذای مصرفی برای قناری است. برای خرید سوربیتول با کیفیت بالا و قیمت مناسب به گروه پویا ویژن مراجعه کنید تا علاوه بر خرید سوربیتول، تجربه یک خرید عالی و بی نقص را داشته باشید. همین طور با اطمینان خاطر مواد غذایی مصرفی قناری خود را با پویا ویژن تامین کنید و از بابت مرغوبیت آن هیچ نگرانی نداشته باشید.

خواص سوربیتول

سوربیتول که نام دیگر آن گلوسیتول است، یک نوع قند الکلی است که در صورت وجود در بدن انسان به آرامی متابولیزه می شود. سوربیتول یا گلوسیتول ترکیبی است که با احیا گلوکز ایجاد می شود و تغییراتی در این قند ساده ایجاد می شود تا سوربیتول تولید شود؛ به این ترتیب که گروه هیدروکسیل به جای گروه آلدهید جا می گیرد و گلوکز به سوربیتول تبدیل می شود.

سوربیتول غذای مصرفی برای قناری

سوربیتول به طور طبیعی در بعضی از میوه ها وجود دارد، میوه هایی مانند: گلابی، سیب، هلو و آلو سیاه دارای ترکیب سوربیتول در ساختار شیمیایی خود هستند. سوربیتول در مواد غذایی که مورد استفاده انسان باشد؛ بیشتر به عنوان شیرین کننده ای استفاده می شود که این مواد غذایی را برای افراد دیابتی و یا افرادی که علاقه ای به خوردن شکر ندارند ویا مصرف شکر برای آن ها مضر است، مناسب می کند.

اگر بر روی برچسب غذایی متوجه کلمات بدون شکر یا دیابتی و یا نماد آن ها شدید، بدانید که در ساختار این ماده غذایی از سوربیتول استفاده شده است. سوربیتول به دو صورت مایع و پودری وجود دارد که شما می توانید بر حسب نیاز خود یکی از این دو نمونه را خریداری نمایید. سوربیتول قابلیت انحلال پذیری بسیار بالایی دارد و در اتانول نیز حل می شود. در صنایع غذایی و پزشکی بسیار کاربرد دارد و برای درمان بسیاری از امراض از این قند الکلی استفاده می کنند. با توجه به این مورد که مزایای سوربیتول بیشتر در خواص درمانی است، باید به دقت از آن استفاده کرد که موجب پشیمانی نشود. برای قناری ها نیز از سوربیتول به عنوان یک مکمل تقویتی استفاده می کنند.

استفاده بیش از حد از سوربیتول

می دانیم که از سوربیتول به عنوان درمان کننده بعضی از امراض استفاده می کنند. اما چطور و چگونه؟ اولین استفاده رایج و معمول از سوربیتول، استفاده از آن برای کمک به کاهش وزن فرد است؛ زیرا که این شیرین کننده دارای مقدار قند بالایی نیست و همین طور برای افراد دیابتی که نمی توانند قند مصرف کنند هم بسیار مناسب است.

خوشبختانه بر طبق تحقیقات انجام شده مصرف سوربیتول عوارض جدی و خطرناکی به همراه ندارد و به عنوان ترکیبی که مصرف آن همراه ریسک است، شناخته نمی شود. البته مصرف بیش از حد و غیر معمول آن باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد؛ مخصوصا اگر به مصرف منظم آن عادت نداشته باشید، دچار نفخ و اسهال خواهید شد که این مورد برای کسانی که از سوربیتول برای درمان یبوست استفاده می کنند در راستای درمان است و مشکلی ایجاد نمی کند.

سوربیتول غذای مصرفی برای قناری

سوربیتول در غذای مصرفی قناری

گفتیم که سوربیتول به دو شکل پودری و مایع در بازار فروش موجود است که به طور معمول از نوع پودری آن برای قناری استفاده می کنیم. مکانیسم اثر سوربیتول در بدن قناری به این گونه است که با تاثیر سوربیتول بر روی سوخت و ساز سلول های این ترکیب موجب رشد طیور خواهد شد و به عنوان یک مکمل تقویت رشد از سوربیتول یا گلوسیتول برای پرندگان استفاده می کنند. البته مصرف سوربیتول برای قناری مزایای دیگری نیز به همراه دارد.

مصرف سوربیتول بر روی پرهای قناری نیز اثر می گذارد و باعث می شود که قناری شما دارای پرهای براق و صاف باشد. البته پرهای قناری شما علاوه بر براق شدن و صاف و نرم شدن، روشن نیز می شوند؛ پس برای ظاهر زیبای قناری خود و سلامت پر های آن می توانید از سوربیتول استفاده کنید و شاهد ظاهر فریبنده پرنده خود باشید. یکی دیگر از نکات مثبت استفاده از سوربیتول در ساختار غذایی قناری، بهبود عملکرد کبد و همین طور تقویت استخوان های پرنده است.

نتیجه گیری

سوربیتول یک قند الکلی است که فواید فراوانی در عرصه های پزشکی و صنایع غذایی دارد و همین طور جزء ترکیبات پر ریسک نیز نیست که این مورد باعث می شود بتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که زیاده روی در هر چیزی باعث بروز مشکلاتی گاه بزرگ و گاه کوچک می شود. این مورد درباره ترکیبات دارویی بیشتر صدق می کند.

اگر علاقه مند به نگهداری از قناری هستید؛ حتما با سوربیتول و ویژگی هایش آشنایی داشته باشید که این قند الکلی می تواند کمک فراوانی به شما در مراقبت و نگهداری از قناری بکند. برای خرید سوربیتول مرغوب و بدون ناخالصی به وبسایت رسمی پویا ویژن مراجعه کنید و همین طور برای یافتن اطلاعات بیشتر و جامع تر به وبسایت گروه پویا ویژن نگاهی بیندازید تا آگاهی شما در این مورد افزایش پیدا کند و به خوبی از قناری خود مراقبت کنید. مراقبت از حیوانات وظیفه انسانی هر کدام از ما انسان ها است که پویا ویژن در این امر همراه شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.