سوکرالوز در رژیم کتوژنیک

سوكرالوز در رژيم كتوژنيك

سوکرالوز در رژیم کتوژنیک

بحث سوکرالوز دررژیم کتوژنیک از نظر فنی کتو پسند است.سوکرالوز دررژیم کتوژنیک را دراکثر افرادی می بینند که در ابتدا اشتیاق شدید به شکر دارند.حتی رژیم های غذایی کم کربوهیدرات به شما خواهند گفت که هر چند وقت یکبار تقریباً تسلیم یک وسوسه شیرین می شوند.این زمانی است که شیرین کننده های دوستدار کتو واقعاً ارزش خود را نشان می دهند. راهی برای رضایت شما فراهم می کنند، بدون اینکه شما را از کتوز خارج کند یا از بین رفتن چربی را متوقف کند.

مانند اکثر محصولات “کم کربوهیدرات”، باید در مورد مواد شیرین کننده ای که استفاده می کنید، محتاط باشید. حتی اگر روی آن نوشته شده “بدون کربوهیدرات” یا “بدون قند”، باز هم ممکن است به اندازه کافی کربوهیدرات خالص و کالری داشته باشد تا روند رژیم کتو شما را کند کند.چندین شیرین کننده کتو خوب وجود دارند که بدون هیچ گونه کالری و کربوهیدرات، شیرینی را به شما هدیه می کنند.

سوکرالوز در رژیم کتوژنیک

انواع شیرین کننده ها

چند طبقه بندی از شیرین کننده ها وجود دارد. 

سه دسته اصلی شیرین کننده های طبیعی، الکل های قندی و شیرین کننده های مصنوعی (یا شیرین کننده های مصنوعی) هستند. 

چند مورد دیگر نیز وجود دارد که به طور واضح در این دسته ها طبقه بندی نشده اند (مانند شیرین کننده های پایه گلیسیرین)، اما کاملاً غیر معمول هستند و بندرت استفاده می شوند.در این مقاله توضیحات کاملی در رابطه با سوکرالوز در رژیم کتوژنیک بیان شده است.

آیا واقعی بودن شیرین کننده های کتو خیلی خوب است؟

حتی شیرین کننده های دوستدار کتو که سالم، بی خطر، کم کالری و کربوهیدرات صفر هستند، می توانند کاهش وزن و بهینه سازی سلامتی شما را به چالش بکشند.مطالعات انجام شده بر روی انواع مختلف شیرین کننده های کم کالری و بدون کالری نشان داده است ،که آنها تمایل بیشتری به خوردن شیرینی را تحریک می کنند و منجر به مصرف بیشتر کالری و افزایش وزن می شوند.

به عبارت دیگر، تمام شیرین کننده ها ولع مصرف غذاهای شیرین را حفظ می کنند، و برای برخی ممکن است در مقابل این هوس ها مقاومتی نداشته باشند.

سوکرالوز در رژیم کتوژنیک

در نتیجه، ممکن است احساس رضایت نکنید مگر اینکه کالری بیشتری مصرف کنید. این باعث می شود کاهش وزن و بهبود سلامتی بسیار دشوارتر از حد ضروری باشد.به عنوان یک قانون کلی، همیشه بهتر است مصرف شیرین کننده را در کل رژیم غذایی کتو، به ویژه در ابتدای کار، محدود کنید.شاید در سوکرالوز در رژیم کتوژنیک سخت باشد. اجتناب از شیرینی در ابتدا ممکن است دشوار باشد، اما با گذشت زمان این ولع مصرف از بین می رود.اگر می خواهید شیرینی های کتو را بخشی از رژیم کتو خود قرار دهید، پیشنهاد می شود فقط بعضی اوقات آن را بخورید (یا مطمئن شوید که در کالری و کربوهیدرات خالص روز شما قرار می گیرد). برای کمک به شما در درک اینکه از چه مواد شیرین کننده ای استفاده می کنید و از چه مواردی باید خودداری کنید.

ویژگی های یک شیرین کننده ایده آل برای رژیم کتوژنیک

بهترین گزینه ها در رژیم کتو دارای این ویژگی ها هستند:

  • بر روی سطح انسولین، سطح قند خون و سایر نشانگرهای زیستی (مثلاً کلسترول، تری گلیسیرید، فشار خون) هیچ تأثیری ندارد یا تأثیر مثبتی دارد.
  • در صورت مصرف در دوزهای مناسب، هیچ عارضه جانبی برای شما ایجاد نمی کند.
  • مشخص شده است که برای استفاده در دوزهای مناسب بی خطر است.
  • می تواند در معرض دمای بالا قرار گیرد بدون اینکه تلخ شود، سمی شود و یا به قندهای ساده تبدیل نشود.
  • تقریباً حاوی کالری و کربوهیدرات خالص نیست.
  • فاقد منابع پنهان کربوهیدرات خالص است.
  • کلیه ادعاهای بازاریابی توسط تحقیقات با کیفیت بالا پشتیبانی می شود.

سوکرالوز یکی از شیرین کننده های مصنوعی است که در رژیم کتوژنیک نیز وجود دارد.

قسمت خوبی که در مورد آن وجود دارد این است که سوکرالوز را می توان به صورت خالص (مایع و پودر شده) یافت. شاخص گلیسمی سوکرالوز خالص ۰ است، بنابراین می توانید مانند عصاره استویا از این ماده استفاده کنید. 

به صورت خالص، تأثیر کمی بر روی سطح قند خون دارد. هیچ ارزش غذایی ندارد، زیرا عملاً توسط بدن جذب نمی شود، عمدتا بدون مدفوع از بدن دفع می شود و مقدار کمی که جذب می شود از طریق ادرار سالم دفع می شود.سوکرالوز در اثر حرارت از نظر شیمیایی ناپایدار می شود ،

سوکرالوز در رژیم کتوژنیک

و هیدروکربن های چند حلقه ای معطر کلر (ترکیباتی که خطر سرطان را افزایش می دهند) و سایر ترکیبات بالقوه سمی آزاد می شود.اگر هنوز می خواهید از سوکرالوز به عنوان شیرین کننده استفاده کنید، مطمئن شوید که فقط آن را به صورت خام (پخته یا پخته نشده) و در خالص ترین شکل آن (سوکرالوز مایع بدون هیچ ماده اضافی دیگری) مصرف کنید.پیروی از یک رژیم کتوژنیک شامل کاهش غذاهای پر کربوهیدرات مانند نشاسته، دسرها و میان وعده های فرآوری شده است.برای رسیدن به یک حالت متابولیکی به نام کتوز ضروری است،

که بدن شروع به تجزیه ذخایر چربی به جای کربوهیدرات برای تولید انرژی کند.کتوز همچنین به کاهش مصرف قند نیاز دارد، که می تواند نوشیدنی ها، کالاهای پخته شده و سس ها را به چالش بکشد.اسپلندا رایج ترین شیرین کننده با پایه سوکرالوز در بازار و محبوب است. زیرا فاقد طعم تلخی است که در بسیاری دیگر از شیرین کننده های مصنوعی یافت می شود.شیرین کننده های طبیعی کتو یک ماده اساسی در بسیاری از دستورالعمل های کم کربوهیدرات است ،که برای نگه داشتن آنها بدون قند، سالم و مطبوع و خوش طعم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *