در بخش شیمیایی نیز سهم قابل توجهی از حجم جهانی را به خود اختصاص داده است. با توجه به اینکه یک الکل قند است، انتظار می رود این محصول به عنوان واسطه در تولید محصولات بی شمار از جمله سوخت های زیستی و موشک هااستفاده شود.

پیش بینی می شود با افزایش استفاده از PET در بسته بندی بطری های CSD و به عنوان ماده ای سبک در صنعت خودرو ، تقاضای اتیلن گلیکول سوخت شود و از این طریق رشد بازار را تقویت کند. پروپیلن گلیکول به عنوان ماده اولیه برای تولید رزین های پلی استر غیر اشباع (UPR) استفاده می شود.

در بخش مواد شیمیایی صنعتی ADM از طریق دخیل نشاسته ذرت سوربیتول به عنوان ماده اولیه فرآیند تولید گلیسرول به همراه پروپیلن گلیکول را توسعه داده است. در نتیجه پیش بینی می شود شرکت های متعددی هزینه های خود را برای تولید پروپیلن گلیکول از طریق گزینه های زیست محور برای کاهش اعتماد به پتروشیمی ها افزایش دهند.

سوربیتول همچنین به عنوان عامل کف و مرطوب کننده ، امولسیفایر، پراکندگی و مواد شوینده کاربرد دارد. انتظار می رود که افزایش تقاضا برای محصولات بیولوژیکی  به ویژه در اروپا و آمریکای شمالی ، باعث استفاده از سورفاکتانت های مبتنی بر زیست محیطی ، مانند رامنولیپیدها و سوربیتول شود. علاوه بر این ، مقررات سختگیرانه با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) انتظار می رود که رشد سورفاکتانتهای مبتنی بر زیست محیطی را تقویت کرده و تأثیر مثبتی بر کل بازار در سالهای آینده داشته باشد.

آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۷ از نظر درآمد ۹۰۷٫۶ میلیون دلار اختصاص داده است و پیش بینی می شود CAGR 7.0٪ در سال های آینده ثبت کند. انتظار می رود آسیا اقیانوس آرام بزرگترین و سریعترین شاهد در بازار منطقه ای در CAGR با ۹٫۴٪ در دوره پیش بینی باشد. انتظار می رود هزینه های تولید پایین و تقاضا برای محصولات مراقبت شخصی و در حال رشد بخش های F&B و دارویی در چین و هند باعث توسعه بازار منطقه شود. دولت های چین و هند ابتکارات بی شماری را برای ارتقاء تولید داخلی داروهای دارویی و صنایع مراقبت شخصی با اجازه FDIs در نظر گرفته اند. پیش بینی می شود بازار اروپا به دلیل رشد بازار مراقبت های شخصی در آلمان ، ایتالیا و فرانسه و افزایش آگاهی در مورد مواد طبیعی ، در چند سال آینده شاهد پیشرفت چشمگیر باشد.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *