۶ عوارض و فواید سوکرالوز چیست؟

6 عوارض و فواید سوکرالوز چیست؟

۶ زیان و خواص سوکرالوز چیست؟

سوکرالوز یک شیرین کننده سنتز شیمیایی با کالری صفر است که از ساکارز استخراج می شود. سوکرالوز در مقایسه با قند استخراج شده طبیعی ۶۵۰ برابر شیرین است. این ماده غالباً در طعم وسیعی از نوشیدنی های گازدار، سس سالاد، مخلوط های پخت، غلات صبحانه و آدامس های جویدنی به دلیل طعم و مزه بدون تلخ استفاده می شود.

سوکرالوز با سایر شیرین کننده های بدون کالری مانند دکستروز و مالتودکسترین مخلوط می شود تا شیرینی بیش از حد آن ها کاهش یابد. بیشتر ساکارالوز مصرفی به طور کامل توسط بدن انسان جذب نمی شود و از طریق ادرار دفع می شود. تقریباً ۲۰-۲۰ درصد سوکروالوز وارد خون می شود و از طریق ادرار بدون متابولیسم دفع می شود.

راجب عوارض و فواید سوکرالوز چه می‌دانید؟

عوارض سوکرالوز

سوکرالوز معمولاً عوارض جانبی بسیار خفیفی ایجاد می کند. این عوارض جانبی ناشی از مصرف سوکرالوز پس از مدت ها در بدن انسان قابل مشاهده است.

مصرف یک مقدار محدود سوکرالوز ممکن است برای انسان مضر نباشد. ساکرالوز مصرفی معمولاً بدون متابولیسم از بدن دفع می شود، با این حال استفاده منظم در مدت زمان طولانی باعث ذخیره شدن آن در بدن و در نتیجه اثرات مضر می شود. عمده مشکلات سلامتی که به دلیل مصرف سوکرالوز ایجاد می شود در زیر ذکر شده است:

6 عوارض و فواید سوکرالوز چیست؟
  1. دستگاه گوارش (GI): تحقیقات مختلفی برای بررسی اثرات تجمع سوکرالوز در دستگاه GI در حال انجام است. تجمع سوکرالوز در دستگاه گوارش می تواند بر متابولیسم و ​​ترکیب میکرو فلور روده تأثیر بگذارد. فلور روده عملکردهای مختلفی را انجام می دهد که شامل تخمیر، تعدیل، سنتز ویتامین، مهار پاتوژن، متابولیسم دارو و جذب منیزیم و کلسیم است.
  2. دارو را بی اثر می کند: مصرف ساکرالوز ممکن است باعث کاهش جذب برخی داروهای درمانی شود و در نتیجه اثر بخشی آنها کاهش یابد. این داروها شامل داروهای سرطان و بیماری های قلبی هستند.
  3. هضم: تحقیقات مختلف نشان داده است که شیرین کننده های استخراج شده شیمیایی می توانند با ایجاد نفخ، اسهال و گاز، هضم را مختل کنند. باکتری های خوب در روده روند هضم نرم را تضمین می کنند، که به دلیل تجمع سوکرالوز در دستگاه GI می تواند باکتری های بد جایگزین شود. این وضعیت ممکن است سطح آب و گاز نیتروژن در روده بزرگ را افزایش دهد که به نوبه خود ممکن است منجر به اسهال شود. تحقیقات نشان داده است که بیشتر علائم سوء هاضمه به دلیل مصرف شیرین کننده های مصنوعی ایجاد می شود.

اثرات آن بر دیابتی ها

سوکرالوز تأثیر عمده ای بر روی بیماران دیابتی ندارد. مشاهده شده است که هیچ تغییری در وزن بدن بیماران دیابتی وجود ندارد، زیرا کپسول سوکرالوز دو بار در روز و طی سه ماه مصرف می شود و به دلیل مصرف منظم سوکرالوز، هیچ عارضه عمده ای در سلامتی برانگیخته نمی شود.

با این حال، اطلاعات مناسب در مورد مشخصات انحلال کپسول ارائه نشده است. از این رو، مطالعات بیشتری در مورد سوکرالوز در مورد حفظ و کنترل دیابت مورد نیاز است.

تأثیرات بر روی گرمایش

ساکرالوز در حرارت بیش از ۱۸۰ درجه سانتیگراد ناپایدار می شود. از داده های تحقیق مشاهده شده است که سوکرالوز با بی ثباتی شروع به تولید کلروپروپانول می کند. این وضعیت ممکن است خطر ابتلا به سرطان را در انسان افزایش دهد. مطالعات به این نتیجه رسیده اند که تحقیقات بیشتری در مورد اثرات مضر سوکرالوز هنگام گرم شدن مورد نیاز است.

تأثیر بر وزن بدن

به نظر نمی رسد که تأثیر مصرف سوکرالوز بر وزن بدن در بزرگسالان به خوبی بررسی شده باشد. آزمایشات بالینی در کودکان بالای ۱۸ ماه انجام شد و به آنها اجازه داده شد از نوشیدنی های شیرین قند (۸ اونس در روز) که ۱۰۴ کیلو کالری تأمین می کند استفاده کنند.

نوشیدنی های بدون قند جداگانه حاوی ۱۲ میلی گرم سوکرالوز بودند. هنگامی که سطح ساکارز ادرار این کودکان کنترل شد، مشاهده شد که میزان کالری مصرفی در کودکانی که شیرین کننده قند مصرف کرده اند بیشتر از کسانی است که سوکرالوز مصرف کرده اند.

افزایش وزن در کودکانی که شیرین کننده قند داشتند در مقایسه با افرادی که سوکروالوز مصرف کرده بودند ۱ کیلوگرم بیشتر بود.

فواید سوکرالوز

آیا سوکرالوز برای کودکان بی خطر است؟

بله. غذاهای شیرین شده با سوکرالوز می توانند شیرینی را به رژیم غذایی کودک بیفزایند بدون اینکه در افزایش کالری دریافتی، مصرف قند یا خطر ایجاد حفره موثر باشند. همانند بزرگسالان، مصرف شیرین کننده های کم کالری در کودکان در حد قابل قبولی در نظر گرفته می شود.

به دلیل مطالعات محدود در مورد کودکان، آکادمی اطفال آمریکا توصیه های رسمی در مورد مصرف شیرین کننده کم کالری ندارد.

آیا زنان باردار و شیرده می توانند سوکرالوز مصرف کنند؟

بله. زنان باردار و شیرده اغلب نگران تأثیر غذاها، نوشیدنی ها و داروها بر سلامتی نوزادان خود هستند. تحقیقات نشان داده است که سوکرالوز هیچ اثر خطرناکی بر مادران باردار یا شیرده یا جنین ندارد و هیچ عارضه جانبی از مصرف سوکرالوز شناخته نشده است.

از آنجا که فقط مقادیر کمی سوکرالوز در جریان خون جذب می شود، مقدار ساکرالوز موجود در شیر مادر بسیار کم است. تمام زنان باید سعی کنند مواد مغذی و کالری لازم را برای رشد کودک خود در دوران بارداری و شیردهی مصرف کنند.

در آخر…

انواع غذاها و نوشیدنی ها می توانند در رژیم های غذایی ما از جمله غذاهایی که با سوکرالوز تهیه می شوند، جای داشته باشند. سوکرالوز به مدت دو دهه مورد تایید FDA بوده و بسیاری از آژانس های بهداشتی بین المللی ایمنی آن را پذیرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *