تمامی کاربرد های سوکرالوز- پویا ویژن

آیا سوکرالوز در صنایع غذایی کاربرد دارد؟

سوکرالوز، یک شیرین کننده مصنوعی است که اغلب به جای قند استفاده می شود. یکی از مهمترین مزایای سوکرالوز صفر بودن کالری آن است.

اگر می خواهید میزان کالری دریافتی یا رژیم روزانه خود را کنترل کنید، ممکن است این مورد مفید باشد. سوکرالوز از قند شیرین تر است و باعث می شود بسیاری از افراد جایگزین آن را نسبت به ماده اصلی بخورند.

به همین دلیل، فقط به مقدار کمی سوکرالوز احتیاج دارید تا طعم بسیار شیرینی در غذا یا نوشیدنی خود داشته باشید. جایگزینی سوکرالوز به جای شکر ممکن است به کاهش وزن کمک کند. در ادامه قصد داریم شما را با کاربرد های سوکرالوز آشنا کنیم.

سوکرالوز کاملاً جایگزین شکر می شود. سوکرالوز به طور موثر کالری را کاهش می دهد و باعث پوسیدگی دندان نمی شود. این برای افراد دیابتی و افرادی که رژیم دارند مفید است. تا حدی جایگزین شکر می شود و می تواند کیفیت شیرینی را نیز ارتقا دهد به عنوان کاهش کالری و هزینه امروزه پاسخگوی تقاضای سالم مردم است.

کاربرد های سوکرالوز

کاربردهای سوکرالوز در غذا: برای جایگزینی قند می توان از سوکرالوز در هر مکانی استفاده کرد. می تواند برای تولید غذای سالم بدون قند یا کم قند استفاده شود. مصرف قند اضافی می تواند باعث چاقی، چربی خون، دیابت، بیماری قلبی و پوسیدگی دندان که برای سلامتی افراد مضر است.

تمامی کاربرد های سوکرالوز

سوکرالوز پویا ویژن، در هر دو شکل پودری و دانه‌بندی شده، همه تطبیق‌پذیری شیرین شکر را ارائه می‌دهد. سوکرالوز با طعم عالی، ماندگاری طولانی و پایداری فوق‌العاده در انواع فرآیندهای غذایی، می‌تواند در هر مکان و به هر نحوی که شکر استفاده شود، از جمله پخت و پز و …، استفاده شود. در حال حاضر یک عنصر ضروری در بیش از ۵۰۰۰ محصول است و محصولات جدید سوکرالوز همچنان روزانه در بازار جهانی عرضه می شوند.

سوکرالوز پرمصرف ترین شیرین کننده با شدت بالا در محصولاتی است که جایگزین سالم تری با کالری کم/بدون کالری ارائه می کند و در عین حال طعم شیرینی را که مصرف کنندگان دوست دارند حفظ می کند، از جمله:

• نوشیدنی ها، مخلوط های نوشیدنی، گازدار و غیر گازدار

• محصولات لبنی

• محصولات پخته شده

• آب نبات

• آب میوه ها و میوه های فرآوری شده

• هله هوله

• ژلاتین، پودینگ

• بستنی و دسرهای لبنی منجمد

• ماست

• شیرینی

• مکمل های غذایی

• داروسازی

در صنایع غذایی، از آن در آماده سازی های زیر استفاده می شود:

۱٫ نوشیدنی ها

۲٫ محصولات لبنی

۳٫ محصولات پخت

۴٫ غذا و سبزیجات

۵٫ غذای شیرین

۶٫ آب نبات

۷٫ محصولات پزشکی و بهداشتی

۸٫ دیگر…

کاربرد سوکرالوز در نوشیدنی ها

  • نوشابه گازدار، آب میوه و چای حاوی سوکرالوز هستند.

سوکرالوز را می توان به منظور بهبود عطر و طعم و کاهش هزینه، تا حدی جایگزین شکر کرد در نوشیدنی سوکرالوز به طور استثنایی گرم است ثبات آن را برای تولید ایده آل می کند.

  • شیر سویا، نوشیدنی های انرژی زا و نوشیدنی های ورزشی

برای پنهان کردن طعم و مزه بد تولید شده توسط ویتامین و انواع دیگر مواد معدنی می توان از سوکرالوز استفاده کرد.

  • نوشیدنی های خنثی مانند قهوه و کاکائو

هنگامی که نوشیدنی های گرم جوشانده می شوند، سوکرالوز کاملا می تواند شیرینی و طعم خود را حفظ کند.

  • نوشیدنی های الکلی

از سوکرالوز می توان برای کاهش طعم تند در نوشیدنی های الکلی استفاده کرد.

کاربرد سوکرالوز در محصولات لبنی

  • شیر، شیر طعم دار، محصولات لبنی

سوکرالوز می تواند کاملاً پاستوریزاسیون یا درجه حرارت فوق العاده بالا را تحمل کند. همچنین می تواند شیرینی آن را در تمام مدت ماندگاری حفظ کند.

کاربرد سوکرالوز در محصولات پخت

  • نان، کیک و انواع خوراکی ها، بیسکویت، کوکی.

ثبات حرارتی سوکرالوز بیش از شیرین کننده های فشرده دیگر بسیار بهتر است. بنابراین می تواند به طور گسترده ای در دمای بالا استفاده شود.

سوکرالوز می تواند در مواد غذایی، آشامیدنی، دارویی، بهداشت و مراقبت های شخصی، کشاورزی / خوراک دام / طیور استفاده شود. سوکرالوز E955 از شکر ساخته شده و طعم آن مانند قند است.

Sucralose E955 تقریباً ۶۰۰ برابر شیرین تر از قند است، بنابراین فقط مقدار بسیار کمی برای شیرین سازی غذاها و نوشیدنی ها مورد نیاز است. از سوکرالوز در آدامس، انواع میوه ها، مربا، میوه های فرآوری شده، سبزیجات فرآوری شده، آب نبات، نوشیدنی ها، قهوه، چای و سس سالاد استفاده می شود.

سوزاندن سرد سوکرالوز در محلول آبی توسط فرآیند الکترو فنتون

سوکرالوز به طور استثنایی از نظر گرما پایدار است و آن را برای استفاده در پخت، کنسرو، پاستوریزاسیون، فرآوری آسپتیک و سایر فرآیندهای تولید که به دمای بالا نیاز دارند، ایده آل می کند.

در مطالعات انجام شده بر روی طیف وسیعی از کالاهای پخته شده، میوه های کنسرو شده، شربت ها و مربا و ژله ها، هیچ گونه از دست دادن قابل اندازه گیری سوکرالوز در طی فرآوری و در تمام مدت ماندگاری رخ نداده است.

سوکرالوز نسل جدیدی از شیرین کننده های با شدت بالا در مقایسه با سدیم ساخارین، سدیم سیکلمات و آسپارتام است. طعم سوکرالوز خالص است و مدت زمان طعم آن بسیار شبیه ساکارز، بدون هیچ بو و تلخی است.

این باعث چاقی و نوسان گلوکز نمی شود و می تواند برای بیماران دیابتی و بیماران قلبی عروقی در دسترس باشد. بدون ایجاد دندان پوسیده به سود سلامت دندان خواهد بود.

سوکرالوز شیرین کننده با شدت بالا و شناخته شده در سراسر جهان است، با سازگاری PH بهتر، مانند مواد غذایی اسیدی یا غذای خنثی. محلول در آب، اتانول و متانول، سوکرالوز می تواند عطر و طعم ناخوشایند مانند تلخی را بپوشاند.

کاربرد سوکرالوز در داروسازی

• جویدنی ها

• قطره ها

• داروهای دامپزشکی

• شربت سرفه و سرماخوردگی

کاربرد سوکرالوز در رژیم‌غذایی

آیا باید سوکرالوز را به رژیم خود اضافه کنید؟

ممکن است متوجه این موضوع نشوید، اما سوکرالوز احتمالاً بخشی از رژیم شما است. اگر دوست دارید از نوشابه های کم کالری و آب میوه استفاده کنید، میان وعده های رژیمی بخورید یا آدامس بجوید، سوکرالوز به احتمال زیاد شیرین کننده ای است که مزه آن را می چشید

. خواه قبلاً سوکرالوز مصرف کرده اید یا به فکر افزودن آن به رژیم خود هستید، با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا جایگزینی سوکرالوز به جای قند در رژیم غذایی شما حرکت مناسبی برای شماست یا خیر.

در صورت تأیید پزشک، ابتدا باید تمام مواردی را که در حال حاضر می نوشید و می خورید، در نظر بگیرید و بدنبال دلایلی باشید که می توانند قند را با سوکرالوز جایگزین کنند. به عنوان مثال، اگر قهوه خود را با قند مصرف می کنید، ممکن است به تدریج قند را با سوکرالوز جایگزین کنید.

ممکن است متوجه شوید که به اندازه قند به سوکرالوز احتیاج ندارید. هنگامی که به طعم سوکرالوز عادت کردید، ممکن است بخواهید آن را در دستور العمل های بیشتری بگنجانید.

اما توجه داشته باشید که پخت و پز با سوکرالوز ممکن است ناامن باشد. طبق FDA، میزان قابل قبول دریافت روزانه (ADI) برای سوکرالوز در ایالات متحده ۵ میلی گرم (میلی گرم) به ازای هر کیلوگرم (کیلوگرم) وزن بدن در روز است.

بررسی آزمایشات کنترل شده نشان داد که شیرین کننده های مصنوعی مانند سوکرالوز می توانند به طور متوسط ​​مقداری از وزن بدن را کاهش می دهند. برخلاف برخی دیگر از شیرین کننده ها، سوکرالوز باعث پوسیدگی دندان نمی شود.

کاربرد سوکرالوز بر افراد دیابتی

سوکرالوز چگونه بر افراد دیابتی تأثیر می گذارد؟

شیرین کننده های مصنوعی مانند سوکرالوز به عنوان جایگزین های قند به بازار عرضه می شوند که سطح قند خون را افزایش نمی دهند، بنابراین آنها را برای بیماران دیابتی گزینه ایمن تر می کند.

اگرچه این ادعاها امیدوار کننده به نظر می رسند، اما هنوز با مطالعات گسترده متعدد تأیید نشده است. مطالعات قبلی نشان داده بود که سوکرالوز در افراد دارای وزن متوسط ​​که به طور منظم از سوکرالوز استفاده می کردند، هیچ تاثیری بر میزان قند خون ندارد. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که می تواند باعث افزایش سطح قند خون در سایر جمعیت ها شود.

نتیجه گیری

سوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی است که اغلب به عنوان شکر و قتد در محصولات مختلف استفاده می شود. این ماده شیرین کننده باعث افزایش قند خون نمی شود.

سوکرالوز باعث پوسیدگی دندان نمی شود. سوکرالوز کاربرد های فراوانی در در محصولات لبنی، صنایع غذایی، نوشیدنی ها و نان و … استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.