گوار در شامپو

گوار در شامپو

گوار در شامپو

صمغ گوار یک ماده غلیظ کننده، امولسیفایر، تثبیت کننده و ویسکوزیته است و نیازی به گرما ندارد. با این حال، استفاده از گرما ممکن است به حل شدن سریع آن در مایع کمک کند و در پایان ممکن است مخلوط غلیظ تری ایجاد کند. در ادامه قصد داریم در رابطه با استفاده از گوار در شامپو کمس صحبت کنیم …

صمغ گوار از نظر فنی فیبر ساخته شده از دانه های گیاه گوار است. برای شروع کاری که انجام می دهد، نیاز به مقدار کمی از محصول واقعی است. گفته می شود حدود ۸ برابر قدرت غلیظ شدن نسبت به نشاسته ذرت دارد.

گوار یک ماده رایج در بسیاری از نرم کننده ها و ژل های حالت دهنده طبیعی است. در محصولات معمولاً به عنوان کلرید گوار هیدروکسی پروپیل تریمونیوم یا صمغ گوار کاتیونی وجود دارد که در آن یک بار مثبت به مولکول اضافه می شود و به آن کمک می کند تا بهتر به موهای دارای بار منفی بچسبد.

گوار در شامپو

صمغ گوار تقریباً ۷۵٪ فیبر غذایی دارد. به شامپو یا نرم کننده اضافه می شود. گوار در شامپو باعث غلظت دادن به آن و حالت دادن به مو کمک می کند. این ماده یک لایه محافظ تشکیل می دهد، به الکتریسیته ساکن کمک می کند و به شانه زدن موهای خشک و مرطوب کمک می کند. استفاده از گوار در شامپو ، برای انواع مو خوب است. لایه نامرئی گوار که بر روی موها ایجاد می شود، از شکستگی آنها محافظت می کند. همچنین باعث آبرسانی موها می شود.


همچنین این ماده توانایی شگفت انگیزی در اتصال به موها دارد و می تواند دقیقاً مانند دی متیکون، باعث ایجاد تجمع در موها شود.

بله. اگر به طور مداوم از محصولات گوار روی موهای خود استفاده کنید (شامپوی گوار و به دنبال آن نرم کننده گوار)، موهای شما همیشه مرتب و بدون ژولیدگی هستند. اگر به طور منظم از شامپوی شفاف کننده گوار استفاده کنید (تقریباً یک بار در هفته)، موهای خوبی خواهید داشت.

یک شامپو شفاف لازم نیست که سخت کار کند، فقط باید عاری از سیلیکون و حاوی گوار باشد. 

گوارگام در شامپوی خانگی

گوارگام در شامپو

اگر به دنبال افزودن “لغزش” به نرم کننده ها، شامپوها و مخلوط های مواد پاک کننده خود هستید، یکی از گزینه هایی که دارید، آدامس گوار است.

آدامس گوار عنصری است که به غلظت دادن شامپو شما و همچنین باعث لغزش موها، چیزی که همه ما دوست داریم روی موهایمان اتفاق بیفتد، می شود. این کار باعث شانه زدن بهتر موها می شود.

صمغ گوار یک پودر سفید و غیر یونی است که نباید آن را با “صمغ گواری کاتیونی” (کلرید هیدروکسی پروپیل تریمونیوم گوار) اشتباه گرفت.

خوب بودن آدامس گوار از توانایی آن برای ضخیم شدن تقریباً هر چیزی که آن را بچسبانید ناشی می شود. به شرطی که آن را به خوبی ترکیب کنید. توصیه می شود، پس از افزودن تمام مواد مایع به هم، از صمغ گوار به عنوان آخرین مرحله استفاده کنید. برای تهیه مخلوط خود از ابتدا، به دنبال صمغ گوار درجه غذایی در فروشگاه های مواد غذایی گیاهی یا بهداشتی باشید.

با افزودن گوار به آب، می توانید مخلوط فوق العاده لغزنده ای را ایجاد کنید. گوار با کمتر از ۱٪ (شاید فقط ۵/۰٪) مایع را غلیظ کرده و مخلوط لغزنده ای ایجاد می کند که می توان آن را به راحتی روی مو قرار داد تا باعث شستشوی مرطوب یا مهار انگشت شود.

برخلاف موادی که فقط یک مایع را غلیظ می کنند، آدامس گوار نرمی و لغزش دارد. هنگامی که مخلوط مبتنی بر آدامس گوار را بین انگشتان خود می مالید، بسیار نرم می شود. به عنوان مثال، افزودن گوار به شامپوی خانگی به دلیل لطافتی که گوار به وجود می آورد، می تواند از جلوگیری از احساس وحشتناک «نی مانند» جلوگیری کند. با نرم کننده غنی و لغزنده مخلوط کنید و به مدت ۱۵ دقیقه روی موهای خود بگذارید. سپس با آب گرم کاملاً بشویید تا موهای نرم و صاف و ضخیم تری داشته باشید. اما مراقب باشید، مقدار بیش از حد گوار می تواند باعث پوسته پوسته شدن موهای شما شود.

گوار با جلوگیری از جدا شدن روغن از آب می تواند مانند یک امولسیون کننده ملایم نیز عمل کند. اما نباید از آن به جای یک نرم کننده واقعی و مستقل استفاده کنید.

یکی دیگر از مشکلات آدامس گوار این است که ژل لغزنده ای که با آن درست می کنید به دلایل مختلف می تواند در موهای شما پوسته پوسته شود.

به جای گوار می توان از مواد غلیظ کننده کمتر استفاده کرد، اما لطافت و لغزش فوق العاده ای که توسط گوار ایجاد می شود، باعث می شود انتخاب خوبی برای مواد پاک کننده، شامپوها و برخی از نرم کننده ها باشد.
محصولات طبیعی می توانند درست مثل محصولات مصنوعی روی سر جمع می شوند، بنابراین اگر قصد استفاده منظم از گوار را دارید، حتماً به طور منظم از شامپوی تمیز کننده عمیق استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *