پودر سوربیتول برای یبوست

پودر سوربیتول برای یبوست

در این مقاله قصد داریم شما را با پودر سوربیوتول برای یبوست و چندین توصیه و راهکار برای استفاده از پودر سوربیوتول آشنا کنیم.

پودر سوربیتول چیست و چگونه کار می کند؟

پودر سوربیتول برای رفع یبوست های گاه به گاه و بی نظمی استفاده می شود. سوربیتول معمولاً در صورت استفاده از راه راست روده در عرض ۱ ساعت باعث نرمی روده می شود.

پودر سوربیتول برای یبوست

پودر سوربیتول برای یبوست

پودر سوربیتول برای یبوست نوعی الکل قندی است که به طور طبیعی در میوه ها یافت می شود. خواص شیمیایی آن باعث می شود که در داخل بدن چندین عمل داشته باشد. خاصیت شیرین کننده آن باعث می شود تا به عنوان شیرین کننده کم کالری در محلول های دارویی استفاده شود. خاصیت اسموتیک آن باعث می شود که به عنوان ملین عمل کند و از بافت های اطراف بدن آب را به روده بزرگ بکشاند تا نرم شدن مدفوع و رفع یبوست ایجاد شود. این توانایی کشیدن آب همچنین به شما امکان می دهد تا در جایگزین بزاق برای رفع خشکی دهان و در حین پروستاتکتومی اجرای ادرار به عنوان شستشوی مثانه ادرار استفاده شود.

هنگام استفاده از این دارو باید مراقب چه چیزهایی باشیم؟

اگر علائم بیماری یبوست بهبود نیافت یا بدتر شد، به پزشک یا متخصص بهداشت خود اطلاع دهید. این دارو را برای مدت طولانی تری از نظر پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی استفاده نکنید. این دارو می تواند عادت ساز باشد. استفاده طولانی مدت می تواند باعث شود بدن شما برای انجام حرکات منظم روده به ملین وابسته باشد، به روده آسیب برساند، باعث سو تغذیه شود و همچنین با مشکلات آب و نمک های بدن روبرو شود. اگر یبوست شما مدام باز می گردد، با پزشک یا متخصص بهداشت خود مشورت کنید.

کدام داروها یا مکمل ها با سوربیتول خوراکی تداخل می کنند؟

از ترکیب سوربیتول با سولفونات کلسیم / سدیم پلی استایرن باید جلوگیری شود، زیرا خطر قابل توجهی باعث مرگ بافت روده می شود (نکروز روده).

آیا مصرف پودر سوربیتول در دوران بارداری یا هنگام شیردهی بی خطر است؟

هیچ مطالعه کافی در مورد سوربیتول در زنان باردار وجود ندارد. مادران شیرده باید با احتیاط از سوربیتول استفاده کنند.

قبل از استفاده از این دارو به پزشک خود چه باید بگویم؟

آنها باید بدانند که آیا شما هر یک از این شرایط را دارید:

• مشکلات معده یا روده

• یک واکنش غیرمعمول یا آلرژیک به سوربیتول، فروکتوز، سایر داروها، غذاها، رنگها یا مواد نگهدارنده

• افراد باردار یا تلاش برای باردار شدن

• شیر دادن

چگونه باید از این دارو استفاده کنیم؟

این دارو را از راه دهان بخورید. دستورالعمل روی برچسب نسخه را دنبال کنید. برای اندازه گیری هر دوز از قاشق یا ظرف مخصوص علامت گذاری شده استفاده کنید. دقت کنید که قاشق های خانگی دقیق نیستند. این ماده را می توانی با غذا یا بدون غذا مصرف کنید. اگر معده شما را اذیت می کند، آن را همراه غذا بخورید.

• در مورد استفاده از این دارو در کودکان با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کنید.

• مصرف بیش از حد: اگر فکر می کنید مقدار زیادی از این دارو را مصرف کرده اید بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید.

چه عواملی ممکن است با این دارو تداخل پیدا کند؟

این لیست ممکن است همه تعاملات احتمالی را توصیف نکند. لیستی از تمام داروها، گیاهان دارویی، داروهای غیر تجویز شده یا مکمل های غذایی که استفاده می کنید به ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود بدهید. همچنین اگر سیگار می کشید، الکل یا از داروهای غیرقانونی استفاده می کنید به آنها بگویید. بعضی آیتمها ممکن است با داروی شما تداخل داشته باشند.

عوارض جانبی مصرف پودر سوربیتول

عوارض جانبی که بعد از مصرف پودر سوربیتول باید در اسرع وقت به پزشک یا متخصص بهداشت خود گزارش دهید:

واکنشهای آلرژیک مانند بثورات پوستی، خارش یا کهیر، تورم صورت، لبها یا زبان

عوارض جانبی که معمولاً به مراقبت پزشکی نیاز ندارند (در صورت ادامه یا آزار دهنده بودن به پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی گزارش دهید):

• اسهال

• حالت تهوع، استفراغ

• دل درد

بنابراین دریافتیم پودر سوربیتول برای یبوست استفاده می شود، و در رفع یبوست تاثیر زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *