لسیتین آفتابگردان در طب سنتی

لسیتین آفتابگردان سرشار از فسفاتیدیل کلولین، فسفاتیدیلینوزیتول، فسفاتیدیل اتانول آمین و اسید لینولئیک است که به نظر می رسد برای مغز و سیستم عصبی مفید است. معمولاً به عنوان امولسیون کننده و نرم کننده

لسیتین آفتابگردان در طب سنتی

در این مقاله قصد داریم شما را با لسیتین آفتابگردان در طب سنتی آشنا کنیم.

لسیتین آفتابگردان در طب سنتی

لسیتین چربی است که در بسیاری از مواد غذایی مانند سویا و زرده تخم مرغ یافت می شود. همچنین به عنوان تخم مرغ لسیتین، لسیتینا، اووولسیتین، سویا لسیتین، سویا فسفولیپید، سویا لسیتین، وگیسیلسیتین، ویتلین و سایر نام ها شناخته می شود. لسیتین آفتابگردان سرشار از فسفاتیدیل کلولین، فسفاتیدیلینوزیتول، فسفاتیدیل اتانول آمین و اسید لینولئیک است که به نظر می رسد برای مغز و سیستم عصبی مفید است. معمولاً به عنوان امولسیون کننده و نرم کننده در هر دو غذای فرآوری شده و مواد آرایشی به طور یکسان مورد استفاده قرار می گیرد، لسیتین آفتابگردان نیز به لطف خواص قدرتمند تقویت کننده سلامتی، شروع به جذب کشش در دنیای مکمل ها کرده است. فقط برخی از مزایای بالقوه لسیتین آفتابگردان شامل کاهش سطح کلسترول، بهبود سلامت هضم، عملکرد بهتر مغز، نرمتر شدن پوست و کاهش خطر عوارض تغذیه با شیر مادر است. بعلاوه، لسیتین آفتابگردان نیز گزینه دیگری بهتر از سایر منابع لسیتین است زیرا این ماده بدون GMO، گیاهی است و با استفاده از روشهای استخراج ملایم تولید می شود. اگرچه لسیتین آفتابگردان در اکثر اشکال طب سنتی مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما بذور آفتابگردان مطمئناً هستند. بذور آفتابگردان یکی از بهترین منابع لسیتین است و ثروت دیگری از ویتامین ها، مواد معدنی و خاصیت سلامتی را به شما می بخشد که آنها را علاوه بر عالی بودن یک رژیم شفابخش فراهم می کند. در رژیم غذایی آیورودا، تخم آفتابگردان بسیار رضایت بخش و تغذیه کننده به نظر می رسد. مانند انواع آجیل ها و دانه ها، از آنها برای کمک به تسکین پیتا نیز استفاده می شود و ممکن است برای کسانی که دارای پیتا دوزا نیز هستند مفید باشد. در همین حال، در طب سنتی چینی از دانه های آفتابگردان برای تقویت هضم و حمایت از منظم بودن آن استفاده می شود. نه تنها این، بلکه اعتقاد بر این است که باعث تقویت سلامت پوست، جلوگیری از سرفه و همچنین بهبود عملکرد ریه ها نیز می شوند.

لسیتین آفتابگردان چیست؟

بنابراین لسیتین چیست و بخصوص لسیتین آفتابگردان چیست؟ لسیتین یک ماده چربی است که در بدن شما و همچنین بسیاری از منابع گیاهی و حیوانی یافت می شود. برخی از متداول ترین انواع لسیتین شامل سویا، زرده تخم مرغ و لسیتین آفتابگردان است. همچنین در غذاهایی مانند گوشت، غذاهای دریایی و محصولات لبنی یافت می شود.

لسیتین به برخی از غذاها به عنوان یک امولسیون کننده نیز اضافه می شود. همچنین به عنوان مکمل در دسترس است و برای کمک به کاهش سطح کلسترول، کمک به شیردهی و پشتیبانی از عملکرد بهتر مغز استفاده می شود. این ماده را می توان به صورت کپسول، مایع یا گرانول برای یک روش ساده و راحت برای افزایش میزان مصرف روزانه یافت.

فواید لسیتین آفتابگردان

  • لسیتین آفتابگردان به ویژه برای کسانی که بیماری هضم دارند مانند کولیت اولسراتیو، بیماری کرون یا سندرم روده تحریک پذیر مفید است. دلیل این امر این است که حدود ۷۰ درصد کل فسفولیپیدهای موجود در لایه مخاط روده از لسیتین تشکیل شده و به تشکیل یک مانع محافظ برای جلوگیری از حمله باکتری های مضر کمک می کند.
  • یکی از برجسته ترین مزایای لسیتین آفتابگردان برای زنان و مردان تأثیرات مثبت آن بر سلامت قلب و توانایی کمک به کاهش سطح کلسترول است. مطالعات نشان می دهد که مکمل لسیتین می تواند سطح کلسترول کل را تا ۴۲ درصد کاهش دهد و سطح کلسترول LDL “بد” را بیش از ۵۶ درصد پس از فقط دو ماه مصرف کاهش دهد.
  • لسیتین آفتابگردان منبع بزرگی از کولین است، یک ماده مغذی ضروری که برای چندین جنبه مختلف سلامتی لازم است. کولین به ویژه هنگامی که به سلامت مغز می رسد بسیار مهم است زیرا پیش ماده استیل کولین است، یک انتقال دهنده عصبی که در یادگیری و حافظه نقش دارد.

لسیتین آفتابگردان در طب سنتی: اگرچه از لسیتین آفتابگردان معمولاً در بیشتر اشکال طب سنتی استفاده نمی شود، مطمئناً از دانه های آفتابگردان استفاده می شود. دانه های آفتابگردان یکی از بهترین منابع لسیتین است و مقدار زیادی ویتامین مهم دیگر، مواد معدنی و خواص تقویت کننده سلامتی را فراهم می کند که آنها را به یک رژیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *