تفاوت بین ساکارز و سوکرالوز را درک کنید

تمایز بین ساکارز و سوکرالوز در چیست ؟

جایگزین های شکر شیرین کننده هایی هستند که شما به جای قند معمولی (ساکارز) استفاده می کنید. شیرین کننده های مصنوعی فقط یکی از انواع جایگزین های شکر هستند. موضوع جایگزین های شکر ممکن است گیج کننده باشد. یک مشکل این است که اصطلاحات اغلب برای تفسیر باز است.

برخی از تولیدکنندگان شیرین کننده های خود را “طبیعی” می نامند حتی اگر فرآوری شده یا تصفیه شده باشند. آماده سازی استویا یک نمونه است. و برخی از شیرین کننده های مصنوعی از مواد طبیعی گرفته می شوند – مانند: سوکرالوز از قند حاصل می شود.

نکته ای که باید راجب شیرین کننده های مصنوعی بدانید!

هنگام انتخاب جایگزین های شکر، باید با دقت گزینه مناسب را انتخاب کنید. شیرین کننده های مصنوعی و جایگزین های شکر می توانند به مدیریت وزن کمک کنند. اما آنها یک گلوله جادویی نیستند و باید در حد متوسط ​​از آنها استفاده شود.

غذایی که به عنوان بدون شکر به بازار عرضه می شود فاقد کالری است، بنابراین هنوز هم می تواند باعث افزایش وزن شود. به خاطر داشته باشید غذاهای فرآوری شده، که غالباً جایگزین قند هستند، به طور کلی فواید سلامتی غذاهای کامل مانند میوه ها و سبزیجات را ندارند.

چگونگی مصرف شیرین کننده ها

شما باید قند را به درستی و به مقدار مناسبی مصرف کنید. به طور طبیعی نوشیدنی های شیرین، سودا، شیرینی های مختلف، میوه و انواع توت ها نیز مورد توجه قرار می گیرند، زیرا آن ها همچنین حاوی گلوکز هستند. توجه داشته باشید که برای مصرف قند در روز استانداردهای خاصی وجود دارد.

درک مغایر بودن ساکارز و سوکرالوز

ساکارز در مقابل ساکرالوز

ساکارز یک قند طبیعی است که معمولاً به عنوان قند سفره نیز شناخته می شود. از طرف دیگر، سوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی است که در آزمایشگاه تولید می شود. سوکرالوز، مانند اسپلندا، تری کلروساکروز است، بنابراین ساختارهای شیمیایی دو شیرین کننده با هم مرتبط هستند، اما یکسان نیستند.

فرمول مولکولی سوکرالوز C12H19Cl3O8 است، در حالی که فرمول ساکارز C12H22O11 است. از نظر سطحی، مولکول سوکرالوز مانند مولکول قند به نظر می رسد. تفاوت در این است که سه گروه از اکسیژن – هیدروژن متصل به مولکول ساکارز با اتمهای کلر جایگزین می شوند و سوکروالوز را تشکیل می دهند.

برخلاف ساکارز، سوکرالوز توسط بدن متابولیزه نمی شود. ساکارالوز در مقایسه با ساکارز که ۱۶ کالری در هر قاشق چای خوری (۴٫۲ گرم) دارد، کالری صفر در رژیم غذایی دارد. سوکرالوز حدود ۶۰۰ برابر شیرین تر از ساکارز است. اما برخلاف بیشتر شیرین کننده های مصنوعی، طعم تلخی ندارد.

راجب ساکرالوز چه می دانید؟

ساکرالوز توسط دانشمندان برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ به عنوان شیرین کننده غیر مغذی در کانادا مورد استفاده قرار گرفت. ساکرالوز در محدوده وسیعی از pH و دما پایدار است، بنابراین می توان از آن برای پخت استفاده کرد. به عنوان شماره E (کد افزودنی) E955 و با نام های تجاری از جملهSplenda ،Nevella ،Sukrana ،Candys ، SucraPlus و Cukren شناخته می شود.

اثرات سلامتی

صدها مطالعه بر روی سوکرالوز برای تعیین اثرات آن بر سلامت انسان انجام شده است. از آنجا که در بدن تجزیه نشده است، بدون تغییر از سیستم بدن عبور می کند. هیچ ارتباطی بین سوکروالوز و سرطان یا نقص رشد یافت نشده است. این برای کودکان، زنان باردار و زنان شیرده بی خطر است. همچنین برای استفاده افراد دیابتی بی خطر است. با این حال، در برخی افراد سطح قند خون را افزایش می دهد.

از آنجا که توسط آنزیم آمیلاز موجود در بزاق تجزیه نمی شود، نمی تواند به عنوان منبع انرژی توسط باکتری های دهان استفاده شود. به عبارت دیگر، سوکرالوز در بروز پوسیدگی یا حفره های دندانی تاثیری ندارد. با این حال، برخی از جنبه های منفی استفاده از سوکرالوز وجود دارد. در صورت پخته شدن به مدت کافی یا در دمای کافی بالا، مولکول از بین می رود و ترکیبات بالقوه مضر به نام کلروفنول را آزاد می کند. خوردن این مواد باکتری های روده ما را تغییر می دهد، و به طور بالقوه روش بدن را در کنترل قند و سایر کربوهیدرات ها تغییر می دهد و احتمالاً منجر به سرطان و ناباروری مردان می شود.

همچنین، سوکرالوز ممکن است سطح انسولین و گلوکز خون را افزایش داده و حساسیت به انسولین را کاهش دهد، همه این عواملی است که افراد دیابتی سعی در جلوگیری از آن دارند. در همان زمان، از آنجا که این مولکول هضم نمی شود، در محیط زیست آزاد می شود و به آلودگی بیشتر و مشکلات بهداشت عمومی کمک می کند.

درباره ساکرالوز بیشتر بدانید

در حالی که سوکرالوز صدها برابر قند شیرین است، حتی به شیرینی سایر شیرین کننده ها نمی رسد و ممکن است هزار برابر از قند قویتر باشد.

حقایقی راجب ساکارز

ساکارز معمولاً به عنوان شکر یا قند سفره خوانده می شود. بسته به منبع آن، از آن به عنوان قند افرا یا چغندر نیز یاد می شود. شکر با خرد کردن چغندرقند یا نیشکر برای استخراج آب تهیه می شود، سپس در حالی که زیر حرارت کم است با آهک درست می شود. ملاس حاصل بیشتر گرم می شود و باعث تبخیر رطوبت می شود که باعث شکر قهوه ای می شود. سپس این ماده با زغال تولید می شود تا رنگ آن روشن شود قبل از اینکه مجدداً در شکر سفید متبلور شود.

شکر چهار کالری در هر گرم یا ۱۶ کالری در هر قاشق چای خوری و بدون ویتامین یا مواد معدنی تأمین می کند. مصرف زیاد قند در رژیم غذایی با افزایش وزن و پوسیدگی دندان ارتباط دارد. اگر روزانه غذاهای شیرین زیادی می خورید، کیفیت غذایی رژیم شما آسیب می بیند زیرا این غذاهای “بدون کالری” ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های بیشتری را جایگزین دیگران می کند.

آیا سوکرالوز مزایای زیادی دارد؟

سوکرالوز علاوه بر غیر کالری بودن، بر میزان قند خون تأثیر نمی گذارد، بنابراین افراد دیابتی می توانند از آن آزادانه استفاده کنند. سوکرالوز برای مدت زمان طولانی تحت دامنه وسیعی از دما پایدار باقی می ماند، بنابراین آن را به یک افزودنی غذایی همه کاره تبدیل می کند. محصولات فرموله شده با سوکرالوز شامل کالاهای پخته شده، دسرهای منجمد، شربت ها، سس ها، نوشیدنی ها و مکمل های غذایی است.

آیا سوکرالوز ایمن است؟ شما چه فکری می کنید؟

طبق مرکز علمی منافع عمومی (CSPI)، سوکرالوز ممکن است کاملاً ایمن نباشد. سوکرالوز تا ژوئن ۲۰۱۳ توسط CSPI “ایمن” ارزیابی شده بود. با این حال، یک مطالعه ایتالیایی نشان داد که بین سوکرالوز و سرطان خون در موش ها ارتباط وجود دارد، سازمان را وادار می کند تا رتبه “سوکرالوز” را به “احتیاط” کاهش دهد. مایکل اف. جاکوبسون، مدیر CSPI، خاطرنشان کرد که سوکرالوز از سه شیرین کننده مصنوعی دیگر ایمن تر است: ساخارین، آسپارتام و پتاسیم آسولفام.

نتیجه گیری

هنگام انتخاب جایگزین های شکر، باید با دقت گزینه مناسب را انتخاب کنید. ساکارز معمولاً به عنوان شکر یا قند سفره خوانده می شود. بسته به منبع آن، از آن به عنوان قند افرا یا چغندر نیز یاد می شود. اما سوکرالوز علاوه بر غیر کالری بودن، بر میزان قند خون تأثیر نمی گذارد، بنابراین افراد دیابتی می توانند از آن به راحتی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *