اسید اسکوربیک باعث کاهش افسردگی می شود

اسیداسکوربیک و کاهش افسردگی

اسید اسکوربیک باعث کاهش افسردگی می شود

آیا می دانستید اسید اسکوربیک باعث کاهش افسردگی می شود و بر شناخت تاثیر می گذارد؟

افسردگی می تواند افراد را از انرژی، خواب، تمرکز و خوشبختی آنها غافل کند. از آنجا که داروهای روانپزشکی گران هستند و می توانند عوارض جانبی غیرقابل پیش بینی و ناراحت کننده داشته باشند، برخی از افراد روش های طبیعی مانند مکمل های ویتامین را انتخاب می کنند. اسید اسکوربیک ( ویتامین C) یک ویتامین محلول در آب است و در بدن انسان تولید نمی شود همچنین باعث کاهش افسردگی می گردد.

کاهش افسردگی

اسید اسکوربیک و کاهش افسردگی

یکی از فواید اسید اسکوربیک این است که اسید اسکوربیک باعث کاهش افسردگی در برخی افراد می شود و همچنین نسبتاً بی خطر و ارزان است. اسید اسکوربیک یک آنتی اکسیدان مشهور است که در اضطراب، استرس، افسردگی، خستگی در انسان نقش دارد.  یک آنتی اکسیدان شناخته شده است که ممکن است برای مقابله با افسردگی مفید باشد. رابطه ویتامین C و افسردگی اخیراً از نظر علمی برقرار شده است و از اهمیت بسیار خوبی برخوردار بوده است.

مطالعه کمبودهای ویتامین C به دلیل این واقعیت که رژیم های معاصر (بسیار راحت، غذاهای سریع) میزان زمانی را که مردم برای تهیه و خوردن غذاهای تازه می گذرانند، بنابراین باعث کمبودهای ویتامین می شوند که بر شناخت تأثیر می گذارد. چنین یافته هایی به دلیل تأثیرات منفی ناشی از کمبود ویتامین C  باعث نگرانی می شوند.

ارتباط بین کمبود ویتامین C و افسردگی ممکن است به دلیل پایین آمدن سطح انتقال دهنده عصبی باشد. افرادی که کمبود ویتامین C دارند اغلب احساس خستگی یا افسردگی می کنند. مطالعات نشان می دهند افراد بعد از مصرف اسید اسکوربیک روحیه انها بهبود می یابد. حتی مقادیر نسبتاً کم ویتامین C با کاهش افسردگی در ارتباط است. افراد سالمند باید بیشتر مرکبات، سبزیجات سبک و سالاد را در رژیم های غذایی خود بگنجانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *