کاربردهای تجاری اسید اسکوربیک

کاربردهای تجاری اسید اسکوربیک

کاربردهای تجاری اسید اسکوربیک

اسید اسکوربیک علاوه بر کاربردهای سلامتی و تغذیه ای، در تعدادی از محیط های تجاری مانند تصفیه خانه های آب، نوشیدنی ها و نانوایی ها مفید است. اسید اسکوربیک ماده افزودنی محبوبی است کهکاربردهای زیادی دارد. به طور طبیعی در سبزیجات و مرکبات یافت می شود. اسید اسکوربیک یک ماده مغذی اساسی در رژیم های غذایی انسان است.

 1. نانوایی:

در نانوایی ها از اسید اسکوربیک به عنوان افزودنی استفاده می شود که یا توسط آسیاب به طور مستقیم به آرد اضافه می شود یا توسط خمیر نان به خود خمیر اضافه می شود.

اسید جاذب به دلیل خاصیت خواص آن به طور کلی در نان مورد استفاده قرار می گیرد. اسید اسکوربیک هنگامی که به عنوان بخشی از فرایند پخت مورد استفاده قرار می گیرد:

 • گلوتن تقویت می شود.
 • حجم نان بزرگتر می شود. نان به راحتی خرد نمی شود.
 • باعث کاهش ضخامت نان می شود.
 • پخت نان سریعتر می شود.

استفاده از اسید اسکوربیک در یک نانوایی صنعتی می تواند منجر به بازده سود بالاتر، کاهش زمان تولید و رضایت بیشتر خریدار شود.

 1. نوشیدنی:

تولید کنندگان آب میوه و سایر محصولات نوشیدنی ممکن است از اسیدهای اسکوربیک موجود در محصولات خود به عنوان یک ماده افزودنی طبیعی استفاده کنند. این اسید برای تجدید یا بهبود ارزش غذایی کلی نوشیدنی بدون تأثیر آن روی طعم استفاده می شود.

 1. پردازش میوه:

هنگامی که میوه در معرض اکسیژن قرار دارد، فرآیند اکسیداسیون آغاز می شود و باعث قهوه ای شدن میوه می شود. میوه ای که قهوه ای می شود باید دور ریخته شود یا ممکن است توسط خریداران رد شود.

استفاده از اسید اسکوربیک در این محیط ها به دلیل PH پایین روند اکسیداسیون را کند می کند. اسید اسکوربیک به عنوان ماده نگهدارنده ماده طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند از قهوه ای شدن جلوگیری کند، خطر ابتلا به رشد میکروب ها را کاهش داده و درنهایت باعث حفظ شادابی محصول می شود.

 1. گوشت:

مشابه کاربرد آن در فرآوری میوه، استفاده اصلی اسید اسکوربیک در محیط های گوشتی برای جلوگیری از اکسیداسیون است.

کاربردهای تجاری اسید اسکوربیک

وقتی گوشت اکسید می شود، قهوه ای شروع می شود. در حالی که این گوشت به طور کلی برای خوردن بی خطر است، بسیاری از سوپر مارکت ها، رستوران ها، قصاب ها و سایر مراکز فروش گوشت، در این شرایط آن را نمی پذیرند.

استفاده از اسید اسکوربیک به عنوان ماده نگهدارنده روند اکسیداسیون را به تأخیر می اندازد و باعث می شود گوشت تازه به نظر برسد و برای مصرف کنندگان جذاب تر باشد.

 1. تصفیه آب:

تصفیه خانه های آب از کلر برای از بین بردن باکتری ها از منابع آب استفاده می کنند. در حالی که این ماده خنثی کننده مؤثر باکتری ها است و باعث می شود آب از نوشیدن آن در امان نماند، محلول کلر که به دنبال تصفیه آب تخلیه می شود می تواند جریان های مسموم شده و زندگی آبزیان را مختل کند. محبوب ترین روش کلر زدایی ‘منفعل’ این است که آب را در یک ظرف باز بگذرانید و منتظر بمانید تا هوا و نور خورشید به طور طبیعی کلر را با گذشت زمان از بین ببرد. این روش در یک عمل در مقیاس بزرگ وقت گیر است و امکان پذیر نیست. کاربردهای تجاری اسید اسکوربیک به عنوان یک روش شیمیایی مؤثر برای خنثی کردن کلر است که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، همانقدر مؤثر و بسیار ایمن تر از سایر روش های کلر زدایی شیمیایی با استفاده از مواد شیمیایی مبتنی بر گوگرد است. استفاده از اسید اسکوربیک همراه با آسکوربات سدیم برای این منظور باعث می شود آب کلر شده به اندازه کافی ایمن باشد تا بدون تأثیر محیط بر روی رودخانه ها رها شود.

 1. بهداشت و تغذیه:

رایج ترین و محبوب ترین ویتامین C از طریق مکمل ها است. این مکمل ها اغلب به شکل پودر یا قرص هستند و برای محافظت از سلول ها، حفظ پوست سالم و افزایش زمان بهبودی از سرماخوردگی ، آنفولانزا و سایر بیماری های مشابه استفاده می شوند.

با آگاهی بیشتر مردم نسبت به سلامتی و راه حل های مناسب و مقرون به صرفه تر، استفاده از مکمل های ویتامین C بسیار افزایش یافته است.

تحقیقات انجام شده توسط انجمن تولید کنندگان مواد غذایی سالم در سال ۲۰۱۶ نشان داد که حدود ۲۷٪ از بریتانیا مرتباً ویتامین C مصرف می کنند و آنها را به عنوان سومین مکمل محبوب است.

4 دیدگاه ها

 1. ساره دامغانی گفت:

  فروش اسید اسکوربیک به چه صورت انجام میدید؟

 2. سهیل گفت:

  سلام قیمت اسید اسکوربیکو میخواستم

  • تحریریه پویا ویژن گفت:

   با سلام.
   جهت دریافت قیمت محصولات از جمله اسید اسکوربیک با بخش فروش و شماره های ۴۴۳۵۷۸۹۰ ۰۲۱
   ۴۴۳۵۷۹۸۶ ۰۲۱ تماس حاصل کنید. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *