تاثیر اسید اسکوربیک در نارسایی کلیه

تاثیر اسید اسکوربیک در نارسایی کلیه

بررسی میزان تاثیر اسید اسکوربیک در اصلاح آنمی بیماران مبتلا به نارسایی کلیه تحت درمان همودیالیز

شاید برای شما نیز تا به حال پیش آمده باشد که برای مصرف دارو از تزریق وریدی برای شما استفاده شده است. در این مقاله می خواهیم به موضوع بررسی میزان تاثیر اسید آسکوربیک وریدی در اصلاح آنمی بیمارن مبتلا به نارسایی کلیه تحت درمان همودیالیز بپردازیم. اسید آسکوربیک یا همان ویتامین c می تواند در روند درمان این بیماران تاثیر بگذارد و با توجه به اینکه آسکوربیک اسید یک ویتامین است، عوارض جانبی خطرناکی مانند دیگر داروها بر روی بیماران نخواهد گذاشت.

به منظور خرید آسکوربیک اسید یا ویتامین ث به پویا ویژن مراجعه کنید. از آنجا که این ترکیب جزء موادی به شمار می آید که باید نهایت دقت را در خرید آن به خرج داد، به هر مکانی اعتماد نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مورد نیز کارشناسان فروش پویا ویژن می توانند کمک زیادی به شما بکنند.

نارسایی کلیه

کلیه در بدن ما یک اندام بسیار مهم در دفع مواد زائد، تعادل آب و الکترولیت در بدن است که در صورت تخریب بافت و یا سلول های کلیه، فرد دچار نارسایی کلیه خواهد شد. کلیه همچنین باعث دفع سموم بدن نیز است و هر چه که برای بدن مضر باشد از طریق کلیه دفع می شود و نقش پاکسازی را برای بدن ایفا می کند. نارسایی کلیوی به دو نوع مزمن و حاد تقسیم می شود که می توانند نتیجه معضلات دیگر بدن باشند.

تاثیر اسید اسکوربیک در نارسایی کلیه

همودیالیز یک روش شایع و پیشرفته برای درمان نارسایی کلیوی حاد و پیشرفته است که امروزه نام آن را بسیار شنیده ایم. خون تراکافت یا همودیالیز یک روش نوین پزشکی برای پالایش خون بدن در خارج از بدن است که برای افرادی که دچار نارسایی حاد کلیوی هستند، انجام می شود تا سموم بدن از بدن آن ها دفع شود.

آنمی در کمین سلامت انسان

کم خونی یا آنمی که از واژه یونانی گرفته شده است، اختلال خونی شایعی است که به کمبود گلبول های قرمز و یا همو گلوبین موجود در خون گفته می شود. البته به خاطر داشته باشید که درست است که این بیماری می تواند ضربه هایی به سلامتی کامل انسان بزند، ولی بیماری خطرناک و غیر قابل علاجی نیست و امروزه به کمک داروها، روند درمان و تغییر رژیم غذایی می توان آن را کنترل کرد. اگر بیماری آنمی جدی گرفته نشود، می تواند به بدن بیمار ضربه بزند؛ پس مهم است که برای پیشگیری و کنترل آن اقدام کرد.

در این موارد اگر بیمار مبتلا به آنمی به نارسایی کلیه نیز مبتلا شود، کار درمان کمی سخت خواهد شد و پزشک معالج باید نهایت سعی خود را بکند که تعادل بین هورمون های بدن بهم نریزد و باعث ایجاد یک خطر جدی نشود. ماده هموگلوبینی که در گلبول‌های قرمز خون ما وجود دارد موجب می‌شود که اکسیژن به گلبول قرمز متصل شود و به وسیله مویرگ‌های کوچک به نقاط مختلف بدن برسد.

به این علت که تمام سلول‌های بدن انسان برای حیات به اکسیژن نیاز دارند، کاهش آن باعث هیپوکسی شده و مجموعه وسیعی از مشکلات را به‌همراه خواهد داشت. آنمی انواع گوناگونی دارد که هر کدام از آن ها دارای علت خاص خود هستند.

تاثیر اسید اسکوربیک در نارسایی کلیه

بیماری کم خونی براساس‌های گوناگونی تقسیم بندی می شود، مانند ریخت‌شناسی گلبول‌های قرمز، فرآیند های اتیولوژیک و غیره. سه گروه اصلی عبارتند از: ازدست دادن حجم زیادی از خون (خونریزی‌های حاد و یا مزمن)، ازبین‌رفتن سلول‌های خونی (همولیز) و همین طور کاهش  تولید سلول‌های خونی. بیشتر خون ریزی های زیاد، باعث به وجود آمدن آنمی می شود که این مورد از موارد دیگر شایع تر است. آزمایش خون و درمان بالینی ار جمله روش هایی است که با آنها بیماری آنمی را تشخیص می دهند.

تاثیر اسید آسکوربیک بر روی اصلاح آنمی بیماران کلیوی

بیمارانی که نارسایی کلیوی دارند و تحت درمان همودیالیز نیز هستند و با کمبود آهن دست و پنجه نرم می کنند؛ اغلب دچار مقاومت بدن در برابر اریتروپویتین انسانی نوترکیب می شوند. تحقیقات و مطالعات جدید نشان داده است که با تزریق اسید اسکوربیک یا همان ویتامین ث به بدن، این ویتامین می تواند تا حدی از مقاومت بدن در برای اریتروپیتین انسانی نوترکیب بکاهد و به روند درمان سرعت کافی را ببخشد. استفاده از اسید اسکوربیک وریدی در اصلاح آنمی بیمارای همودیالیزی بسیار موثر واقع شده است و این روش به تدریج در جامعه پزشکی جا افتاده است.

نتیجه گیری

می دانیم که هر دو بیماری آنمی و نارسایی کلیوی چه در حد مزمن باشند و چه حاد می توانند برای بدن خطراتی را ایجاد کنند و در صورت تشخیص قطعی پزشک درباره این بیماری ها باید هر چه سریع تر برای روند درمان و کنترل بیماری اقدام کنیم. اسید اسکوربیک وریدی در این روند بسیار کارساز است و می تواند بین هورمون های داخلی بدن و هورمون های تزریقی تعادل ایجاد کند و از مقاومت بدن نسبت به هورمون های تزریقی بکاهد.

برای خرید اسیداسکوربیک با کیفیت و هزینه مناسب به وبسایت پویا ویژن مراجعه کنید و همین طور برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اسیداسکوربیک و نحوه خرید آن می توانید با کارشناسان فروش پویا ویژن در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *