خواب بهتربا اسید اسکوربیک

با اسید اسکوربیک خواب بهتری را تجربه کنید! 

ویتأمین C (معروف به اسید اسکوربیک) یک ماده مغذی محلول در آب است. این ماده معدنی باعث می‌شود تا ویتأمین به بافت‌های بدن (از طریق The Nutrition Source) نفوذ کند و همچنین نقش مهمی در چندین فرآیند بیوشیمیایی، فیزیولوژیکی و سلولی در بدن دارد. 

عملکرد‌های مهم ویتأمین C 

ویتأمین C ( اسکوربیک اسید ) یک ماده مغذی مهم با عملکرد‌های حیاتی بسیاری است. این ویتامین برای ترمیم و بهبود زخم ضروری است و به محافظت از سلول‌های ما در برابر آسیب کمک می‌کند. ما برای ساخت کلاژن به ویتامین سی نیاز داریم، چراکه باعث نگه داشتن ساختار پروتئینی سلول‌ها می‌شود. در واقع پوست، غضروف و سایر بافت همبند بدن از کلاژن ساخته شده است. 

خواب بهتربا اسید اسکوربیک

تجربه خواب عالی با اسید اسکوربیک (ویتامین سی) 

چرا ویتأمین C به کیفیت خواب کمک می‌کند؟ اجازه دهید ارتباط بین مشکلات خواب و اسید اسکوربیک را برای شما شرح دهیم. 

چندین عامل وجود دارد که بر خواب شما تأثیر می‌گذارد و ویتامین سی یکی از این عوامل است. در ادامه با چگونگی تاثیر ویتأمین C بر بدن آشنا می‌شویم: 

سرماخوردگی 

ویتأمین C می‌تواند نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی ما داشته باشد. از سیستم ایمنی بدن حمایت می‌کند و یک آنتی اکسیدان قوی است. اما در مورد فواید آن به عنوان یک درمان سرماخوردگی، اختلاف نظر وجود دارد. ویتامین سی، برای افزایش ایمنی بدن نتایج منحصر به فردی دارد. در واقع بیشتر آزمایش‌ها با استفاده از نسخه مصنوعی اسید آسکوربیک، انجام شده است. ‌نکته جالب این است که امیدوارکننده‌ترین کارآزمایی‌ها روی دوز‌های بسیار بالای اسید اسکوربیک بوده است.  

بنابراین محققان می‌گویند که سعی کنید ویتأمین C خود را از رژیم غذایی و منابع غذایی دریافت کنید. میوه‌ها و سبزیجات تازه حاوی مقدار زیادی مواد مغذی دیگر مانند بیوفلاونوئید‌ها هستند. این‌ مواد عملکرد ویتأمین C را افزایش می‌دهند. 

بنابرین مواد غذایی طبیعی، بهترین منابع دریافت اسکوربیک اسید هستند. و پیدا کردن یک مکمل ویتأمین C زیستی که منبع غذایی کاملی باشد دشوار است. بیشتر مکمل‌های ویتأمین C از اسید اسکوربیک ساخته می‌شوند که نسخه مصنوعی این ماده مغذی است. 

آلرژی 

گرفتگی و خروپف یا خارش – آلرژی می‌تواند باعث اختلال در خواب شما شود. هنگامی که شما آلرژی دارید، سیستم ایمنی بدن شما کمی بیش از حد واکنش نشان می‌دهد.  

 خواب بهتربا اسید اسکوربیک

ویتأمین C می‌تواند التهاب را کاهش داده و از سیستم ایمنی بدن حمایت کند. می‌تواند شدت علائم آلرژیک را کاهش دهد. این کار را با محافظت از سلول‌هایی که ممکن است توسط یک پاسخ ایمنی ملتهب آسیب ببینند، انجام می‌دهد. ویتامین سی می‌تواند تولید هیستأمین را که باعث علائم آلرژیک می‌شود، کند کند. 

فشار 

اضطراب و استرس می‌تواند شما را بیدار نگه دارد. در این حالت کمبود خواب می‌تواند شما را بیشتر عصبی کند. ویتأمین C در اینجا نیز ممکن است کمک کند. یک کارآزمایی بالینی سطوح استرس دانشجویان را اندازه‌گیری کرد. به آن‌ها ویتأمین C داده شد تا ببینند  چه تأثیری خواهد داشت. ویتأمین C سطح اضطراب و همچنین توانایی آن‌ها را برای تمرکز بهبود بخشید. 

وقتی استرس دارید ویتأمین C مصرف کنید: بدن نیاز زیادی به ویتامین سی دارد اما نمی‌تواند این ماده را ذخیره کند. بنابراین لازم است به صورت روزانه آن را از مواد غذایی دریافت کنید. 

ضعف در پا‌ها 

ضعف بدن و پا یک وضعیت وحشتناک است که می‌تواند خواب را مختل کند. توصیف احساس ضعف در بدن بسیار سخت است. سطح پایین آهن یکی از دلایل رایج بی‌قراری پا‌ها است. مهم است که خون شما توسط پزشک عمومی برای ارزیابی سطح فریتین سرم بررسی شود. این آزمایش نشانگر ذخایر آهن در بدن شما است. 

ویتأمین C مهم است زیرا می‌تواند جذب آهن را افزایش دهد. دو نوع آهن وجود دارد – هم و غیر هم. آهن هم در غذا‌هایی مانند گوشت قرمز یافت می‌شود. آهن غیر هم در بسیاری از منابع غذایی گیاهی مانند سبزیجات، غلات و حبوبات یافت می‌شود. ویتأمین C می‌تواند به  آهن غیر هم متصل شود و ذخیره و استفاده از آن را برای بدن ما آسان کند. افرادی که در رژیم غذایی خود به منابع آهن بدون گوشت متکی هستند، باید مطمئن شوند که ویتأمین C را در رژیم غذایی خود دریافت می‌کنند. 

نقش ویتأمین‌های مختلف در بهبود خواب 

ویتأمین‌های B 

ویتأمین‌های B برای حمایت از عملکرد مغز، سطح انرژی و متابولیسم سلولی و همچنین کمک به تولید ملاتونین در بدن ضروری هستند. تحقیقات نشان داده است که حفظ سطوح کافی از ویتأمین‌های B۳، B۵، B۶، B۹ و B۱۲ ممکن است به خواب خوب کمک کند. 

ویتأمین دی 

مطالعات نشان داده‌اند که کمبود ویتأمین D با افزایش خطر اختلال خواب همراه است. بنابراین مطمئن شوید که نور خورشید کافی دریافت می‌کنید تا به بدن شما کمک کند ویتأمین D تولید کند. 

ویتأمین E 

گفته می‌شود که ویتأمین E می‌تواند به تسکین گرگرفتگی و تعریق شبانه زنان در دوران قائدگی کمک کند و در نتیجه کیفیت خواب آن‌ها را بهبود بخشد. 

نتیجه‌گیری 

در حالی که اسید اسکوربیک (ویتأمین C) می‌تواند در کمک به خواب بهتر شما نقش داشته باشد، عوامل دیگری نیز مانند استرس، سطح آرامش و همچنین محیط شما در این راستا نقش دارند. اما نقش ویتامین‌ها را در بهبود عملکردهای بدن جدی بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.