آیا قهوه مانع جذب اسید اسکوربیک( ویتامین (Cمی شود؟

آیا قهوه مانع جذب اسید اسکوربیک( ویتامین (Cمی شود؟

آیا قهوه مانع جذب اسید اسکوربیک( ویتامین (Cمی شود؟

اسید اسکوربیک یک ماده مغذی اساسی است، به این معنی که بدن شما آن را نمی سازد، بنابراین باید آن را از غذاهایی که می خورید دریافت کنید. ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است، به این معنی که بدن شما نمی تواند آن را در سلول های چربی خود ذخیره کند تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد. ویتامین C توسط کلیه و با هر بار ادرار از بین می رود،

به همین دلیل به طور منظم باید استفاده شود. کافئین در جذب اسید اسکوربیک اختلال ایجاد می کند، به این معنی که اگر به طور مرتب قهوه، چای یا سایر نوشیدنی های کافئین دار را در کنار وعده های غذایی بنوشید، ممکن است مزایای کامل رژیم غذایی سالم را به دست نیاورید. وقتی یک فنجان قهوه را به عنوان یک میان وعده و صبحانه یک لیوان آب پرتقال می نوشید، کافئین قهوه مانع از جذب مناسب محتوای ویتامین C پرتقال می شود.

کافئین باعث افزایش جریان خون در بدن و از جمله کلیه ها می شود و ویتامین C موجود در پرتقال در ادرار شما از بین برود قبل از اینکه بدن شما توانایی جذب خوبی های آن را داشته باشد. هرچه ادرار بیشتری توسط بدن آزاد شود، ویتامین C و ویتامین های گروه B را نیز با خود می برد. کافئین میزان مواد مغذی موجود در بدن را کاهش می دهد. نه تنها این، بلکه کافئین محرکی است که با تشویق انقباضات عضلات در دستگاه گوارش، دستگاه گوارش شما را تحریک می کند.

این امر باعث می شود مواد دفعی سریعتر از زمانی که نوشیدنی کافئین دار مصرف نکرده اید، از بین بروند. اگرچه این می تواند برای دفع مواد زائد بدن خوب باشد، اما می تواند ویتامین ها و مواد معدنی را به همراه سایر مواد از بین ببرد، قبل از اینکه شانسی برای جذب کامل آنها را بدن داشته باشد. به جای نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار همراه با تنقلات و وعده های غذایی، حداقل نیم ساعت قبل و بعد از غذا صبر کنید و بعد از آن از قهوه یا چای خود لذت ببرید.

منابع:

منبع ۱ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید اسید آسکوربیک(ویتامین سی) با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *