استفاده از اسید اسکوربیک در مواد غذایی

استفاده از اسید اسکوربیک در مواد غذایی

اسید اسکوربیک یک ترکیب شیمیایی (C6H8O6) است که معمولاً در طبیعت یافت می شود و می تواند به عنوان یک افزودنی غذایی آنتی اکسیدانی مورد استفاده قرار گیرد. این ماده به عنوان یک ویتامین Cعمل می کند، به این معنی که ترکیبی است که همان فعالیت ویتامین C را انجام می دهد. اسید اسکوربیک در بسیاری از میوه ها و سبزیجات در طبیعت یافت می شود و توسط برخی از حیوانات تولید می شود. انسان قادر به تولید اسید اسکوربیک نیست و باید آن را از رژیم غذایی بدست آورد.

اسید اسکوربیک در درجه اول به عنوان یک آنتی اکسیدان مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند مزایای بسیاری برای محصولات غذایی داشته باشد. کاهش سرعت اکسیداسیون باعث حفظ رنگ و طراوت می شود. پایین بودن pH اسید اسکوربیک می تواند به جلوگیری از رشد میکروبی کمک کند. به همین دلایل، اسید اسکوربیک یک ماده نگهدارنده مؤثر طبیعی است.

این ماده غذایی به عنوان ماده نگهدارنده در طیف وسیعی از محصولات غذایی از جمله نان، گوشت، مربا، ژله و سس ها استفاده می شود. خاصیت ویتامین C اسید اسکوربیک آن را به عنوان یک ماده عالی برای مکمل ویتامین تبدیل می کند. افزودن اسید اسکوربیک به مواد غذایی، میزان ویتامین C را افزایش می دهد. از آنجا که به طور طبیعی ویتامین C به راحتی از بین می رود، بسیاری از مواد غذایی با اسید اسکوربیک تقویت می شوند تا محتوای ویتامین C را دوباره پر کنند.

اسید اسکوربیک اغلب برای این منظور به آب میوه، میوه خشک، غلات و سایر غذاهای میان وعده اضافه می شود. طعم اسید اسکوربیک را نباید نادیده گرفت. مانند هر اسید، طعم خوبی دارد که بسیاری از محصولات غذایی را تقویت می کند. آب نبات، مربا، ژله و آب میوه ها اغلب جلوه خاصی از میوه تازه به مصرف کننده می بخشند.

 

منابع:

منبع ۱ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید اسید آسکوربیک(ویتامین سی) با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *