با اضافه کردن اسید اسکوربیک می توان مزایای چای سبز را تقویت کرد

با اضافه کردن اسید اسکوربیک می توان مزایای چای سبز را تقویت کرد

با اضافه کردن اسید اسکوربیک می توان مزایای چای سبز را تقویت کرد

چای سبز چیزی بیش از یک مایع آرامش بخش و گرم است. احتمالاً یکی از سالم ترین نوشیدنی های جهان است. این گیاه دارای مقادیر زیادی مواد مغذی، آنتی اکسیدان و آلکالوئیدها است که تأثیرات مثبتی بر سلامت عمومی دارند.

ویتامین های زیادی در چای سبز وجود دارد که برخی از آنها شامل ویتامین A ، ویتامین D ، ویتامین B و ویتامین C هستند. چای سبز به خودی خود منبع قدرتمند آنتی اکسیدانهای سالم است که به عنوان کاتچین شناخته می شود. اضافه کردن آب مرکبات یا اسید اسکوربیک می تواند به میزان قابل توجهی فراهمی زیستی آن ترکیبات را افزایش دهد که با کاهش خطر سرطان و همچنین بهبود سلامت قلب و مغز ارتباط دارد.

کاتچین ها در محیط های غیر اسیدی مانند روده ناپایدار هستند و کمتر از ۲۰ درصد از کل آن پس از هضم باقی می ماند. اما افزودن اسید اسکوربیک که در محصولات نوشیدنی آماده برای افزایش ماندگاری انجام می شود، سطح بهبود یافته و ویتامین فراوان به ترتیب را شش برابر و ۱۳ برابر افزایش داد. اضافه کردن آب مرکبات به چای سبز ساده نیز مفید است.

آب لیمو باعث افزایش تقریباً چهار برابری در سطح ترمیم کاتکین ها می شود. اضافه کردن فشرده لیمو به چای یک ایده عالی است، اما تفکر در مورد ترکیب ۲۰ تا ۵۰ درصد با استفاده از آب پرتقال و گریپ فروت نیز منطقی است. کاتچین های موجود در گیاه چای سبز می توانند فعالیت سلول های سرطانی را مهار کرده و تولید آنزیم های تقویت کننده سیستم ایمنی را تحریک کنند.

انواع دیگر چای، مانند سیاه، به احتمال زیاد از اضافه شدن آن نیز سود می برند. Sencha (متداول‌ترین نوع چای سبز در ژاپن است. برگ‌های تازه برداشت‌شده‌ی چای، حرارت یا بخار و سپس بو داده یا برشته می‌شوند تا تخمیر به حداقل برسد.) حاوی بیشترین ویتامین C از هر نوع چای ، تقریباً ۱٫۵ برابر بیشتر از فلفل قرمز است که یکی از بالاترین غلظت در بین سبزیجات را دارد. در مقابل، چای اولونگ حاوی ویتامین C بسیار کمی است.

 

منابع:

منبع ۱ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید اسید آسکوربیک(ویتامین سی) با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *